ÁSVÁNY LEXIKON » Bronzit

BronzitA bronzit vulkanikus tevékenység során képződött. Nevét a bronzhoz hasonló színéről és fényéről kapta. A bronzit a piroxén csoportba tartozik az ensztatit vastartalmú változata. Bazalt, andezit, gabbró, dácit és kristályos palákon kívül még a meteoritokban is előfordul. Szép bronzszínű fényét kihasználva időnként kisebb dísztárgyakat és ékszereket csiszolnak belőle. Főbb lelőhelyei Brazília, Dél-Afrika, Ausztrália, Kanada, Kína, Ausztria, USA, Németország.

Az ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Fizikai kimerültség esetén segítség a vastartalma,  és idegfáradtság esetén is segít. Fájdalomcsillapító és görcsoldó hatású. Erősíti az idegeket, görcsoldó és fájdalomcsillapító hatású, erős fizikai kimerültség esetén segíti a jó pihenést, és jó izomgörcsök ellen is.

Lelki

A Bronzit a nyugalom köve. Oldja a stresszt, a belső feszültséget, belső nyugalmat ad, növeli a tetterőt. Megőrzi a józan gondolkodást, a kontrollt. Segít higgadtnak maradni, csillapítja az indulatokat, heves érzelmeket. Mágikus védőkő, átkok ellen hatásos, mivel visszafordítja a kisugárzó felé a negatív gondolatokat és a rosszindulatot legyen az természetes személy vagy szellem. Még hatékonyabban segít, ha fekete turmalinnal együtt használjuk, mivel az magába szívja a rosszindulatot. Segít bennünket abban, hogy egyrészt ne ítélkezzünk mások felett, másrészt segíti a döntés képességet és határozott cselekvést. Ha megrekedünk egy negatív mintában, a bronzit felszabadít bennünket. Nagyon férfias kő, támogatja a férfi energiák egyensúlyba kerülését a testben és a pszihében is. Segíti belső békénk megteremtését. Segít a problémák kikapcsolásában, így pihentető hatású.

A bronzit ásvány az oroszlán csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

A bronzit ásvány a szex (szakrális) csakrához kapcsolódik.

A csakrák szerepe

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.