ÁSVÁNY LEXIKON » Szodalit

Szodalit segítő ásványokNátriumtartalmú ásvány. Nevét angol elnevezése után kapta. Színe fehér, szürke, kék, zöld, sokszor fehér kvarcerezettel, az átlátszótól az átlátszatlanig. A szodalit a lazurit egyik komponense, bár önállóan is előfordul. Már régóta dísztárgyakat, ékszereket csiszolnak belőle. A lápisz lazuli (lazurkő) egyik alkotója. Általában magmás kőzetekben, időnként nagy mennyiségben kőzetalkotóként, vaskos szemcsés tömegekben fordul elő, kristályai nagyon ritkák. Főbb lelőhelyei Románia, Németország, Olaszország, Oroszország, Kanada, Namíbia, India, Brazília.

A szodalit ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Használják a látás javítására, szem gyulladások, és retinaproblémák kezelésére is.
Szabályozza a vérnyomást, hat a hasnyálmirigyre, segít vércukorproblémák esetében. Ekcémára is hasznos segítség! Kezelhetünk vele minden mirigybetegséget, illetve a mirigyek működési zavarait, beleértve a pajzsmirigyet is. Mivel a nyaktájékra is pozitív hatással van, használhatjuk például rekedtség vagy gégepanaszok esetében is. Álmatlanság elleni is kiváló.

Lelki
Szilárdságot, nyugalmat és stabilitást sugall. Bizalmat kelt bennünk önmagunk és mások iránt. A legjobb enyhítője az életünket megkeserítő pánikrohamoknak. A szodalit képessé tesz a mélyreható gondolkodásra. Szellemünk figyelmét az igazságra irányítja és eltávolít belőle mindent, ami felesleges. A különösen érzékeny emberek nagyobb stabilitásra tehetnek szert a segítségével. Erőt ad ahhoz, hogy megőrizzük saját álláspontunkat és szuverén helytállásunkat. Segít, hogy minden helyzetben hűségesek maradjunk önmagunkhoz és ideáljainkhoz. Elmélyíti más emberek iránti hűségünket is.

A szodalit ásvány a Kos, az Oroszlán, a Szűz, a Nyilas, a Bak, a Halak csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

A szodalit ásvány a homlokcsakrára és a torok csakrára van hatással.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.