ÁSVÁNY LEXIKON » Aventurin

aventurinA kvarcok nagy családjába tartozik

Elsősorban a zöld színű aventurin az ismert, de sárga változata is kapható. Neve az olasz a ventura (véletlen szerencse) szóból származik. Az aventurin kvarcban ha zöld, akkor fukszit, ha sárgás-barnás akkor hematit, goethit, más színváltozataiban egyéb csillámok, zárványok találhatóak ezek adják színeit és a belsejéből jövő szép csillogást. Általában vaskos tömb formában fordul elő. Leggyakoribb lelőhelyei Brazília, India, Namíbia. Nagy tömegben dolgozzák fel egyszerű termékeknek, az olcsó ásványok közé tartozik.

Az aventurin ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Segítséget nyújt allergia, bőrkiütések, ekcéma és pattanások, bélproblémák, püffedtség, hasmenés és székrekedés esetén. Kiválóan nyugtatja a szívet, magas vérnyomás kezelésére is alkalmas lehet. Leégéskor hűsítő hatása. Segíthet bőrünknek szépnek maradni. Serkenti a felesleges zsír lebontását, ezért fogyókúrázóknak kifejezetten ajánlott! Használj nyakláncot és a jobb kézen karkötőt.

Lelki
Az aventurin az életben való boldogulás pozitív köve, vonzza a gazdagságot és a jó szerencsét. Megnyugtatja a szívet, feledteti gondjainkat, segíti a nyugodt alvást. Az egyik legkiválóbb nyugtató, lazító, harmóniát adó kő. Stressz esetén lenyugtatja a szívet és az idegeket. Segít a gondok, problémák eredményesebb kezelésében azáltal, hogy kevesebb stressz éri a szervezetet. Szoros kapcsolatban áll a tündérvilággal, és arra is használják, hogy kristályrácsot hoznak létre a kertek vagy házak körül a geopatikus stressz ellen, elnyeli a körülöttünk az elektromágneses szmogot és véd a környezetszennyezés ellen.

Az aventurin ásvány a Bika, a Mérleg, a Nyilas, a Vízöntő , a Rák csillagjegyek szülötteinek szerencseköve.

Az aventurin ásvány a szív csakrára van hatással, a szív, a mellkas, mellüreg, és a tüdő tartoznak hozzá.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.