ÁSVÁNY LEXIKON » Lávakő

Lávakő, segítő ásványokA lávakő a föld magjából felszínre törő, tüzes kénkövekből származik. A leggyakoribb kiömléses vulkáni kőzetfajta. Miután a kő lehűl, porózussá és fekete színűvé válik, így nyeri el a közkedvelt, gyönyörű sötét, finomszemcsés megjelenését. Bazaltnak is nevezik, leginkább az óceánban található. Az egyik legrégebbi és az egyik legjobban keresett ásványkő a világon.

A lávakő ásványnak tulajdonított gyógyhatás.

Fizikai
Méregtelenítő hatása van, serkenti a sejtek vízutánpótlását, erősíti az inakat, segíti a kötőszövet regenerálását, illetve serkenti a vérkeringést. Biztosítja az egyensúlyt a szervezetben, nyugtatja az idegrendszert és hatékonyan serkenti az idegsejtek megújulását. Antibakteriális hatása van, ennek köszönhetően gyorsítja a seb gyógyulását.
Csont, lágyék és izomfájdalmak, illetve gyulladások esetén is hasznosak. Salaktalanítja, megtisztítja a sejteket. Rendkívül magas ásványi anyag tartalma miatt általános frissítő, nyugtató hatású. Fokozza a vérkeringést, lazítja az izmokat. Enyhíti az álmatlanságot és rendívül jót tesz a bőrnek. Merev ízületekre és izmokra is ajánlott. Jó hatással van a vegetatív idegrendszerre és az anyagcsere folyamatra.

Lelki
Segítségével fokozható az önbecsülés, kifejezőkészség és a szeretet képessége. Segíti az energiaáramlást, stresszoldó hatású ezáltal javítja a közérzetet. Segít a sokk és traumák feldolgozásában.

A lávakő ásvány a Skorpió, a Nyilas, a Bak, a Vízöntő csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

A lávakő ásvány a gyökércsakrára van hatással.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.