ÁSVÁNY LEXIKON » Angelit

angelitAz angelit az anhidrit nevű ásvány kék változata, angyal kőként is ismert. Vízmentes kalcium szulfát, három irányban tökéletesen hasad. Az angelit görög neve az anhidrit  a görög an hydros (víz nélkül) szóból ered, mivel gipszből vízvesztésével anhidrit képződik, és megfelelő feltételek mellett (víz hozzáadásával) ez a folyamat visszafelé is működik. Leggyakrabban üledékes eredetű úgynevezett evaporitokban fordul elő (dolomit, gipsz, kősó stb. társaságában) ritkábban hidrotermális erekben, de árapály zónákban is képződik. Oszlopos kristályai ritkák, legtöbbször tömeges, szemcsés, vaskos, rostos. Lelőhelyei Kína, Peru, Mexikó, Olaszország stb. Viselése során kerüljük a vízzel történő érintkezést, mert elveszíti csillogását és mattá válik!

Az angelit ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Az angelit védelmet biztosít a testnek a környezeti ártalmakkal szemben. Csökkenti a fertőzésveszélyt, enyhíti a torokgyulladást, helyreállítja a szövetek állapotát és jótékonyan hat az ödémákra, mert serkenti a nyirokkeringést és a veseműködést. Együtt rezeg a torokkal és csillapítja a gyulladást. Egyensúlyba hozza a pajzsmirigyet és a mellékpajzsmirigyeket. Ez a nyugtató kő helyreállítja a szövetek és a véredények állapotát, egyensúlyt teremt a test folyadékáramlásában, vízhajtónak is beválik. Segít az optimális testsúly kialakításában és megőrzésében. Enyhíti a napégéssel együtt járó fájdalmat.

Lelki
Nyugtató hatása van, belső békét és nyugalmat hoz életünkbe. Ez a kő kiválóan segíti belső tudatosságunkat, erősíti az érzékelést. Egyensúlyba hozza a fizikai testet az égi világokkal és ezzel segít, hogy kapcsolatba tudjunk lépni védelmező angyalunkkal.

Az angelit ásvány a Skorpió, a Rák, a Halak csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

 Az angelit ásvány a torok csakra köve

A csakrák szerepe

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.