ÁSVÁNY LEXIKON » Rutilkvarc

 Rutilkvarc segítő ásványok A rutilkvarc egy hegyikristály módosulat. A hegyikristály a természetben nagyon gyakori ásvány így könnyen előfordul, hogy képződésekor különböző más ásványokkal együtt keletkezik. Általában ő ér oda utolsónak, így magába zárhatja a korábban képződött ásványokat. Ezért nevezik zárványnak is az ásványban látható idegen anyagokat, de a repedéseket is. Nagyon látványos idegen anyagok is vannak, ilyenek a rutil nevű ásvány hajszálvékony szálai, tűi is. A rutil vékony szálai aranysárgák, esetleg vöröses színűek, vastag tűi barnásfeketék. Együttesen rutilkvarcnak hívjuk őket., nevét a latin rutilus (vörös) szóból kapta, utalva a sárga mellett, gyakori vöröses színére. Leginkább hegyikristályba vagy füstkvarcba benőtt tűs sugaras úgy nevezett szagenit megjelenését (rutilkvarc) ismerjük, de természetesen külön kristályokban is előfordul. Fontos titán forrás, több mint 60%-a titán. Magmás kőzetekben, kristályos palákban, kvarctelérekben, üledékes ásványok között is előfordul. Főbb lelőhelyei Brazília, Svájc, Ausztria, Norvégia, Cseh Köztársaság, Oroszország, USA

A rutilkvarc ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Erősíti a légutakat erét alkalmazhatjuk asztmánál és bronchitisnél, a tüdő egyéb betegségeinél is. Hasonlóan jó hatással van a gyomor és bélproblémákra is. Impotencia, meddőség, krónikus betegségek, és pajzsmirigy is nagyon jó segítő. A sejtek növekedését és regenerációját is segíti. A testtartást kiegyenesíti.

Lelki
Hatásos depresszió ellen. Szeretetet és szerelmet hoz viselőjének. Oldja a rejtett be nem vallott félelmeket és blokkokat. Túlfeszültségre visszavezethető szexuális problémák, potenciazavarok esetén is segít.

A rutilkvarc ásvány a Bika, az Ikrek, a Szűz csillagjegy szülötteinek szerencseköve lehet.

A rutilkvarc ásvány a napfonat, a szív és a torok csakrára van hatással.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.