A prehnit Metamorf vagy hidrotermális úton keletkezik, kőzetek hólyagüregeiben, repedéseiben. Egy viszonylag ritkán található szilikátásvány, általában nem szépen fejlett kristályokban, hanem gömbös, vaskos darabokban találják. Sokszor együtt található zeolit ásványokkal és epidottal, amivel többször egymásba is nőnek. Színe sárgászöld, halványzöld, legszebb darabjai almazöldek. Inkább áttetsző, belsejében zöld vagy zöldes fekete epidot zárványokat figyelhetünk meg. Közepes keménységű, könnyen törik, a belőle csiszolt tárgyak is egyszerű ékszerek, dísztárgyak. Sok más zöldes ásvánnyal összetéveszthető, de nem utánozzák vagy nem gyártják mesterségesen. Kevesen ismerik, alkalmanként kapható. Főbb lelőhelye Alpok, Németország, USA, Skócia, Kanada, Dél Afrika, Ausztrália, Mali, Franciaország.
Nagyon érzékeny kő, soha ne tegyük ki víz vagy közvetlen napsugárzás hatásának!
A prehnit ásványnak tulajdonított gyógyhatás.
Fizikai
A leginkább ismert fizikai hatása, hogy serkenti a zsírban oldódó anyagok méregtelenítését, a zsíranyagcserét, ezáltal csökkenti a túlsúlyt. Gyógyítja a vesét, a húgyhólyagot, a vállakat, a mellkast, a tüdőt, a köszvényt és a vér betegségeket, rendbe hozza a kötőszövetet, stabilizálja a daganatos beteg állapotát.
Lelki
Spirituális energiát ad, hat a hiperaktív gyerekekre. Mindazoknak a köve, akik úgy érzik, túl nagy súlyt cipelnek. Használata a belső nyugalom megteremtését segíti elő.
A prehnit ásvány a mérleg csillagjegy szülötteinek szerencseköve
A prehnit ásvány szívcsakrához és a torokcsakhoz kapcsolódik.
A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.