ÁSVÁNY LEXIKON » Labradorit

labradoritA labradorit különleges földpátásvány, a szín és fényjátéka emelte a kedvelt drágakő ásványok közé. Színe leginkább szürke, zöldes-szürke alapszín, de létezik fehér, barnás, vöröses és szürkésfekete változata is. Különlegessé az alapszínben látható szivárványszínek teszik. A szürkésfekete változatát Larvikitnek, vagy fekete labradoritnak nevezik. Ezüstös színű fényjátéka van. Nevét a Labrador-félszigetről kapta. Főbb lelőhelyei Kanada, Madagaszkár, Oroszország, Mexikó, USA, Finnország, Brazília
A labradorit ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Szabályozza a szívritmust, csökkenti a magas vérnyomást, javítja a vérkeringést. Fokozza az agytevékenységet, jó hatással van a légutakra és a szemre. Alkalmazzák köszvény és reuma kezelésére is. Erősíti a májat és a vesét, szabályozza a szervezet sav-bázis-háztartását.

Lelki
A megvilágosodás köve, egyben kiváló védelmező kő is, mert eloszlatja a félelmet és mások negatív kivetítéseit. Új energiát ad a kimerült, fáradt és kedvetlen időszakokban, segít felfedezni magunkban a magasabb tudatszintet és annak megfelelően cselekedni. Pozitív rezgései erőteljes töltést adnak, serkentik és támogatják a változás folyamatát, stabilizálják auránkat.

A labradorit ásvány a Bak, a Halak, a Skorpió, az Ikrek, a Kos, a Mérleg csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

A labradorit, a szív,  a torok, a korona és a harmadik szem csakrára van hatással.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. csakra a gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. csakra a szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. csakra a napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. csakra a szív csakra a szívnél
5. csakra a torok csakra a toroknál
6. csakra a homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. csakra a korona (fejtető) csakra a fejtetőn található