ÁSVÁNY LEXIKON » Unakit/ Epidot

Unakit/ Epidot)Az unakit/ epidot átalakult gránit, amelyben három ásvány a zöld epidot, a rózsaszín-narancs-vörös ortoklász és az általában színtelen kvarc együtt alkotja az unakitot. Epidot gránitnak vagy pompton gránitnak is nevezik. Átlátszatlan, zöldes pirosas foltos ásvány, meglehetősen kemény, így megmunkálása is nehéz, dísztárgyakat, és ékszereket is csiszolnak belőle. Főbb lelőhelyek: USA, Dél-Afrika, Brazília, Kína, Ausztria, Franciaország, Finnország, Kenya, Brazília

Az unakit/ epidot ásványnak tulajdonított gyógyhatások.

Fizikai
Aktiválja a szervezet öngyógyító képességét, a hajnövekedés, sebgyógyulás segítője. Májműködési zavar és belső elválasztású mirigyműködés zavara esetén is alkalmazható. Erősíti az immunrendszert, javítja a belek, és a tüdő működését, meggyorsítja a betegség utáni lábadozást, elősegíti a pihenést. Jótékonyan hat a reproduktív rendszerre, megkönnyíti a súlygyarapodást és biztosítja a problémamentes terhességet, a baba belső fejlődését segíti, illetve segíti megtalálni a kapcsolatot a magzat és az édesanya között már a korai hónapok során is. Fogyni vágyók ne ezt hordják!

Lelki
Megerősíti a lelket, arra tanít, hogy ne becsüljük le saját magunkat, még akkor se, ha valamit nem sikerül tökéletesen elvégezni, hisz minden ember a hibájából tanul és így tud erősödni a lelkünk. Kiváló meditációs kő, a látomás kövének is szokták nevezni.

Az unakit/ epidot ásvány az Ikrek csillagjegy szülötteinek szerencseköve.

Az unakit/ epidot ásvány a napfonat csakrára van hatással.

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:
1. gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. napfonat (köldök) csakra a köldök fölött
4. szív csakra a szívnél
5. torok csakra a toroknál
6. homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között
7. korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.